Můj příběh

Úvod // Můj příběh

Můj příběh aneb jak jsem se stala výživovou poradkyní

Když se nyní ráno probouzím, tak plná síly, energie a s radostným očekáváním, co nového mě dnes čeká, co stihnu a dokážu. Nesužují mě fyzické bolesti, smutek, vztek a pocit co se to zase děje, proč jsem tak unavená, zmatená, úzkostlivá, ba naopak cítím se prostě skvěle.

Mohu naplno žít normální běžný den, jako každý jiný člověk, který je fyzicky i psychicky zdráv a nemusí řešit, jestli si vůbec zvládne udělat snídani. Zda zvládne dojít do obchodu si nakoupit, k lékaři či na schůzku s rodinou. Mohu konečně vyrazit do fitka si zacvičit, protože to mé tělo potřebuje a cítí se pak báječně.

A nejdůležitější pocit pro mě, zvládnu dělat svou práci. Den si můžu již dopředu naplánovat, bez nervů a skličujícího pocitu, že se něco pokazí, že budu opět unavená. Nyní mohu prostě a jednoduše prožívat svůj život naplno.

Jak můj příběh začal

Teď se na chviličku přenesme v čase zpět. To, jak se cítím dnes, kde jsem a co dělám, co mne nyní naplňuje a dává mi smysl života, to vše, jsem se musela naučit na své velmi dlouhé cestě plné pokusů, omylů a překážek.

Byly to dny, týdny i měsíce, kdy jsem se cítila ze všeho tak frustrovaná, neskutečně unavená na základě spánkového deficitu (když se mi někdy podařilo naspat 3 hodiny v kuse – byl to téměř olympijský výkon). Jednoho dne jsem již byla na dně svých sil, neměla jsem žádnou představu co dál, trápily mě denně bolesti a v hlavě mi jel kolotoč otázek: proč se tak cítím ve svém mladém těle? Jak to, že nejsem schopna vyjít pár schodů? Mohla jsem klidně proležet celé dopoledne a jen čekat, kdy mi bude lépe…

Toto vše začalo v mých 30 letech, psal se rok 2012.

Dozvěděla jsem se špatnou zprávu o svém zdravotním stavu, verdikt zněl: máte začínající cirhózu jater a další věci, které jsem v tu chvíli už přestala vnímat. To slovo „cirhóza jater“ stačilo k tomu, aby se můj svět zastavil.

Já? Cirhózu jater? Alkoholu jsem opravdu nikdy neholdovala (ani příležitostně), nekouřím, beru pouze léky na štítnou žlázu a hormonální antikoncepci, používám inhalátor na astma, kortikoidy na ekzémy a alergii.

Tak proč sakra já?

Ten den byl velmi špatný, cítila jsem beznaděj do morku kosti. Avšak z dnešního pohledu naprosto zlomový, což jsem v tu chvíli ještě netušila a pud sebezáchovy se u mě v tu chvíli rozjel na plné obrátky. Radikálně jsem změnila svoje stravovací návyky a začala jsem ještě ten den 🙂.

Ale přiznám se Vám, cítila jsem obavy, strach, nejistotu. Netušila jsem, jestli to dělám správně.

Sama jsem si zjišťovala informace, přečetla 1000 článků, studovala v knihách a postupně jsem to na sobě a svém tehdy ještě partnerovi (nyní manžel :-)) začala zkoušet.

Trvalo to pár let, já se postupně cítila lépe, ale ne vždy zcela dobře. Vyzkoušela jsem různé stravovací návyky a směry. Ale stále jsem měla různé problémy a necítila jsem se ve svém těle zcela fit. Brala jsem to však tak, že už je mi lépe, a tak to asi má být.

A když už jsem si dle mého názoru a pocitů v té době myslela, že jsem objevila ten správný stravovací směr a smysl života a věřila, že to je to nejlepší, co můžu pro své zdraví udělat, přestala jsem to tak nějak řešit a popustila uzdu. Tak tehdy udeřily ještě větší zdravotní problémy a rozběhlo se kolečko trápení, bolestí, nekonečných telefonátů s lékaři, odborníky, hodiny sezení na chodbách v nemocnicích, odběrů krve a následné zkoušení různých druhů léčby a testů.

Bohužel to nikam nevedlo a strach a nevědění co mi je, mě trápil dál. V té době jsem začala studovat výživové poradenství a našla alternativní způsoby, jak se začít léčit.

Takhle můj příběh pokračuje

Největší zlom ovšem nastal až v roce 2020, kdy jsem na internetu náhodou zahlédla knihu s názvem Autoimunita a řekla jsem si: „To jsem už vlastně někde slyšela?

Prošla jsem si své staré lékařské záznamy, asi z roku 2005, kde jsem to důležité slovo „autoimunita“ viděla, ale nevěnovala tomu pozornost, jelikož i můj tehdejší lékař mi to nikdy nevysvětlil, a tak jsem netušila, že je to docela vážná nemoc.

Vrátila jsem se k tomu článku na internetu, s odkazem na knihu a hned si ji objednala.

Pamatuji si, že jsem ji přečetla na jeden zátah a najednou jsem zjistila, že mám sice vážnou autoimunitní nemoc, ale že můžu své zdraví sama a potažmo ve spolupráci se správnými lékaři a testy radikálně změnit k lepšímu a zabránit tak, možnému nástupu dalších autoimunit a zvrátit průběh této nemoci na udržitelný stav.

Důležité bylo pro mě si uvědomit, že to, jak se nyní stravuji, kde žiji, s čím denně pracuji ve své profesi, není pro autoimunitní onemocnění vhodné a jen neustále prohlubuje mé problémy.

A tak přišel nový restart, pokolikáté už?

Tentokrát mě ale podržel můj manžel, který mi řekl, jednu z nejdůležitějších vět, kterou nyní používám já sama. Tady je má zázračná formulka:

„Konečně ve svém životě víš, co ti vlastně je, co tvé onemocnění způsobilo, proč se tak cítíš, ale hlavně jak to můžeš změnit a je to jen na tobě, jak se k tomu postavíš a co pro to uděláš. Ty sama jsi od této chvíle ta osoba, která to může vše změnit a s pomocí odborníků nebo s tím, čemu ty sama budeš věřit a máš vyzkoušeno, se budeš ve svém životě cítit dobře a začneš ŽÍT.“

A ať se nebojím, že mě moc miluje, že jsem silná žena a společně tu cestu najdeme.

To vše vedlo k mým kurzům v oblasti zdraví, stravování, péče o sebe a své tělo a cestování se zaměřením na Autoimunitní onemocnění a civilizační choroby. Dala jsem tomu název: „život s autoimunitou“ a zde se důkladněji zabývám problematikou této nemoci a vhodnými způsoby léčby pomocí stravování a odstraněním toho špatného, které Vám tuto nemoc může vyvolat a prohloubit a také být spouštěčem dalších autoimunitních nemocí.

Jsem výživový poradce a zabývám se (vše na základě mých osobních zkušeností):

  odstraněním a omezením toxinů a zánětlivých potravin ve vašem jídelníčku, které způsobují chronický zánět

  odstraněním toxinů v domácnosti, ve vašem nejbližším okolí a práci

  nabízím pomoc s vyléčením infekcí a uzdravením střev, neboť ve střěvě se nachází 80% imunitního systému

  nabízím pomoc s odstraněním nebo zmírněním stresu, abych klientům usnadnila jejich život s autoimunitou nebo mírnějším chronickým onemocněním

  nabízím pomoc při léčbě Endometriózy (na základě svých osobních zkušeností s tímto onemocněním)

  dále nabízím pomoc při výběru a nákupu potravin, produktů a veškerého zařízení do domácnosti

  pomohu vás nasměrovat ke správným odborníkům a vhodně zvoleným testům

  šetřím vám drahocenný čas, energii a finanční prostředky

Udělejte svůj první krok právě teď

Ráda vás podpořím na cestě za zdravím. Pomohu komukoliv, kdo chce změnit svůj životní styl.

Začněte zase znovu žít.