Proč detoxikovat své tělo, i když nemám žádnou autoimunitní chorobu nebo zdravotní problém

Každá nemoc, každý zdravotní problém má svoji příčinu, a i následné řešení. Nemusíte zrovna trpět autoimunitním onemocněním, chronickou nemocí, ale už jen to, že se prostě necítíte zcela dobře, máte migrény, trpíte nespavostí a cítíte, že něco není v pořádku.

 

Tak jedna z věcí, která vám může pomoci a ulevit je právě Detoxikace

Zdraví jen odráží náš vztah s okolím, s tím, co jíme, co pijeme, vstřebáváme, dýcháme a používáme denně na kůži, také co si myslíme, kde a jak žijeme a nakolik vlastně funguje přirozený systém detoxikace našeho těla.

Myslela jsem si, jak jsem zdravá a udeřila vážná nemoc.

Bylo to před deseti lety, cítila jsem se zdravá, občas trochu unavená a najednou jsem se ráno probudila s bolestí v noze a byly dny, kdy jsem už nedokázala dojít ani do obchodu. Nevěděla jsem, co mi je a vyzkoušela jsem různé testy, odborníky a najednou jsem zjistila, že mám v sobě velmi nebezpečnou plíseň, která je životu nebezpečná.

Tehdy jsem netušila ani že mám autoimunitní onemocnění. Pomohla jsem si léky, nevěnovala tomu dál pozornost a ono se to znovu stalo, zase udeřila tato zákeřná plíseň, která mi pak znovu omezila život a práci na dlouhé měsíce.

 

Tehdy jsem to celé pochopila….

Teď už vím, že pokud máte autoimunitní onemocnění, trpíte vážnou nemocí nebo jiným zdravotním problémem, tak se musíte o své tělo denně STARAT. A pokud tak neuděláte, tak vám může vaše zdraví, vaše tělo jednoho dne prostě vypovědět službu, řekne vám a už DOST, takto už to dál nezvládnu. Váš imunitní systém může postupně selhávat a v tu chvíli můžete být otevřená stejně jako já získávat různé plísně, bakterie, viry, které vám mohou vážně poškodit vaše zdraví.

 

A co je to vlastně DETOXIKACE?

 

 

Detoxikace našeho organismu je jednodušeji řečeno vyloučení, odstranění, snížení, omezení, vyčištění toxických látek z těla, které zatěžují nás imunitní systém, náš organismus.

 

Omezit toxiny a proč?

Jakékoliv zdravotní problémy, autoimunitní onemocnění a chronické nemoci vám v podstatě naznačují, že už vaše tělo nedokáže unést tíhu – přemíru toxinů ve vašem těla. Lidské tělo sice dokáže odolávat určité toxické zátěži, například přirozenému obsahu těchto složek v potravinách, ve vašem jídelníčku, v prostředí kolem vás, kosmetice nebo malým dávkám každodenního stresu, ale zároveň detoxikační systém organismu zahlcují také dosud nepoznané látky.

 

A CO JSOU TO TOXINY??? To slovo mi nic neříká…

Toxin je jakákoliv škodlivá či jedovatá syntetická či přírodní látka, například různé chemikálie, kovy, plísně či radiace schopné působit poškození

Bohužel tyto toxiny jsou v dnešní době významnými spouštěči autoimunitních onemocnění, možná i nejvýznamnějšími, vzhledem k obrovskému a stále rostoucímu množství chemikálií, kterým jsme každý den vystavováni.

 

A co je tak špatného na tom, CO JÍME?

Zde bych ráda zmínila, že před mnoha lety naši předkové sice v důsledku infekčních onemocnění a zranění nežili dlouho, ale téměř netrpěli různými zánětlivým a degenerativními onemocněními. Zabývali se lovem, sběrem, jedli čerstvou, nezpracovanou a jinak upravenou stravu, kterou si sami denně obstarávali nebo ulovili.

Tehdy bylo také málo obilovin, nebyly žádné toxiny (pesticidy, herbicidy) ani geneticky modifikované potraviny a téměř žádné zpracované potraviny. Rostliny a zvířata jim v té době poskytovala hodnotnou stravu bohatou na živiny a chronické nemoci prakticky neexistovaly.

 

 

A jsme opět u hlavní otázky, proč mám detoxikovat své tělo?

  • úkolem detoxikace je ochránit sebe sama
  • ochránit náš imunitní systém a snížit zátěž, kterou na něj každý den klademe
  • pokud se chci cítit lépe, nebýt stále tak unavená a vyčerpaná, trpět nespavostí
  • trápí mě jakékoliv zdravotní problémy
  • trpím-li autoimunitním onemocněním nebo mám genetické predispozice k této nemoci
  • nebo se pohybuji v rozmezí autoimunitního spektra a tím pádem mi hrozí propuknutí této choroby

 

…tak je ten správný čas začít právě TEĎ.

Když už teď víte o toxinech vše podstatné, můžete podniknout kroky, které je z velké části udrží mimo vaše osobní prostředí.

 

A JAK VLASTNĚ NA TO?

Je spousta způsobů, návodů, jak můžete začít. Můžete užívat různé potravinové doplňky pomáhající detoxikaci, začít chodit do infrasauny nebo na lymfatické masáže, méně se stresovat, začít víc sportovat. Ale to nejdůležitější a zároveň nejjednodušší co můžete udělat ještě dnes je začít u stravy a u toho, kde žijete a pracujete.

Můj příběh již znáte, a to, jak je důležité dělat pravidelně OČISTU SVÉHO TĚLA a teď už je jen na vás, na vašem rozhodnutí, co s tím uděláte.

Jak detoxikovat své tělo, jak snížit toxickou zátěž těla, jak se zbavit toxinů v domácnosti, práci ve vašem nejbližším okolí a ve stravě, tak s tím VÁM MOHU POMOCI, navést na správnou cestu, pochopit vaši toxickou zátěž a najít vhodná řešení přímo pro vás.

Pokud jsem vám aspoň trochu poradila jak na to, jak si můžete sami pomoci a došli jste v mém článku až sem, tak to mělo význam a jsem ráda, že jsem třeba někomu změnila život k lepšímu.

Přidejte se do skupiny lidí na stejné vlně – uzavřená Facebook skupina zde: https://www.facebook.com/groups/zivotsautoimunitou

Přeji vám krásné dny a hlavně ZDRAVÍ.