Myslím, že je to velmi často kladená otázka pro všechny, kdo píšou blog. Těch důvodů nakonec bude zřejmě více, ale ten zásadní je MOJE OBVROVSKÁ TOUHA A VÁŠEŇ ŽÍT V THAJSKU.

A nechci vám tady lhát a psát, že to bylo hlavně proto, abych všechny své zkušenosti a dovednosti, které jsem za ty roky jako výživový poradce získala na cestě za zdravím předala i vám. Ano je to jeden z dalších důvodů, proč píšu tento blog, ale není to ten HLAVNÍ a ZÁSADNÍ.

 

KDYŽ PŘIJDE TEN POCIT…

A znáte ten POCIT, když se pro něco konečně po dlouhé době rozhodnete. Pro něco, co už ve vás dlouhé roky rostlo jako semínko, tak se toho prostě jednoho dne chytíte a už ten pocit nepustíte. Tak to se stalo právě letos jednoho zimního rána i mě.

 

Najednou jsem to uviděla…

Brouzdala jsem na internetu a uviděla video Stáni Stiborové Podnikání z pláže, a i když jí už několik let sleduji, koupila jsem si i její knihu, kterou jsem shodou okolností přečetla v roce 2014 na pláži v Thajsku, tak jsem se zatím neodhodlala něco změnit. Možná nenastala pro mě do té doby ta vhodná chvíle, ale ten den byl ten „POCIT“ na světě.

Hned večer jsem manžela poprosila o radu, jestli si myslí, že můžu něco ve svém životě změnit. Jestli jsem dost silná na to, abych to zvládla a řekla jsem mu o kurzu „Podnikání z pláže“. Řekl mi: „To je skvělý nápad. Jdi do toho“, a tak bylo rozhodnuto.

 

Každý den jsou tu s námi SNY, PLÁNY, PŘEDSTAVY

Samozřejmě jsem už dlouho dobu měla své sny, představy a ten pocit něco změnit. Přeci jen se pohybuji v Thajsku od roku 2010, kdy jsem tam tehdy poprvé přicestovala a rok jsem tam žila a poznala krásy této země. A pak jsem se tam každou zimu vracela nabrat síly a načerpat energii. Ale pořád nepřišel ten správný moment….

 

Zásadní rozhodnutí přišlo, až na cestě za ZDRAVÍM

Kdo mě zná a zná můj příběh, tak ví, že pokud chceme dělat nějakou práci nebo žít v jiné zemi je potřeba mít pevné zdraví. A protože již nemohu pracovat tak jako dříve, dělat vše co jsem do té doby dělala, tak jsem samozřejmě začala hledat alternativy, jak pracovat z domu a jak se sama UŽIVIT. A tady se zrodilo také rozhodnutí a nápad podnikat online a psát blog pro vás na cestě za zdravím a mými sny. A ano jsou to MÉ SNY a moje cesta ZAČÍT PSÁT BLOG.

 

A tak přišla další skvělá myšlenka a nápad…

Manžel mi říká: „Tolik let létáme do Thajska a já tě Tam vidím šťastnou, spokojenou a netrápí tě tam žádné zdravotní problémy. Tak proč to nespojit dohromady?

 

TO, CO UMÍŠ A CHCEŠ UČIT SVÉ KLIENTY, S TÍM KDE SI PŘEJEŠ ŽÍT.

Tak začni psát blog a ano pomáhej druhým, protože vím, že taková jsi. Předávej jim svoje zkušenosti, rady jak se o sebe a své zdraví starat, aby mohli žít dlouhý a spokojený život jako se snažíme i my. Ale TY sama se musíš cítit dobře a být FIT a tento pocit ti dává přece tvoje MILOVANÉ THAJSKO. Jen tam se cítíš opravdu svá, šťastná, plná sil a energie“.

 

 

A proč zrovna Thajsko???

Proč je to pro mě, tak milovaná země? Thajsko je země úsměvů, vůní, tisíce chutí a kokosových palem. Je to ale taky země, kde je celý rok téměř stabilní počasí. Já se tam cítím skvěle, mé tělo nemá rádo výkyvy počasí a dny bez slunce. A také jsem tam již před 12 lety viděla a pochopila, že strava má zásadní vliv na zdraví, a to co je čerstvé a čerstvě uvařené je velmi důležité. Mají stravu bohatou na živiny, vitamíny a minerály (přesně to co naše autoimunitní těla potřebují).

 

 

A kdo chce najít klid, zklidnit svou mysl…

…tak právě Thajsko je jedna ze zemí, kde můžete najít tyto své pocity, utříbit si priority, přijít na to kudy se chcete ve svém životě vydat, kterou CESTOU a najít to po čem sami toužíte.

Vše, co se ve vašem životě děje……je nějaká CESTA

A moje cesta se tehdy začala psát už tam, co jsem samozřejmě ještě netušila. V životě snad každého jsou dny, kdy si myslíte, že celý svět se obrátil proti vám, že jen vám se děje něco špatného. Teď už vím, že vše se děje proto, abychom se něco naučili a někam se v životě posunuli.

A TAK TO ROZHODNUTÍ, PROČ PSÁT BLOG vlastně stále pokračuje a pokračovat stále bude

…i když si své sny momentálně splníme.

Je to cesta. Cesta za svými sny, plány a výdělky. A tady je důležité vám říct a zmínit, že přeci jen se musíme každý nějak uživit, vydělat si peníze na tyto naše sny, plány a potřeby, abychom je mohli vůbec ZAČÍT REALIZOVAT A ZMĚNIT SVŮJ ŽIVOT, tak jak jen si to my sami PŘEJEME.

A jedno z mých dalších přání a snů by bylo, kdybychom se mohli společně potkat na ostrově v Thajsku, který velmi dobře znám a kde bych vás mohla naučit najít způsob a vlastní cestu za zdravím, štěstím a vnitřním naplněním, jako jsem ji našla i já.

 

A proto se zrodilo další rozhodnutí PROČ PSÁT BLOG, abych vám mohla nabídnout:

pobytové zájezdy do Thajska s kurzy, školením a vše co vám budu moci nabídnout, předat a ukázat úplně jiný život a hodnoty ostatních lidí

 

 

Moje rada na závěr a možná i nějaké vlastní ponaučení???

Psát blog může mít vždy několik důvodů, ale myslím si ze své vlastní zkušenosti, že ten jeden bude vždy ten HLAVNÍ a ZÁSADNÍ.

 

A tak jděte do toho……..

Mějte pořád své SNY, PLÁNY, TOUHY, PŘEDSTAVY, které vás denně dělají šťastnými a posouvají možná i vpřed, ale pokud chcete ve svém životě něco zásadního změnit, tak ZAČNĚTE PSÁT PRÁVĚ TEĎ STRÁNKU SVÉHO ŽIVOTA – SVÉHO BLOGU, abyste jednou mohli obrátit list i na tu další stránku a i stránku zpět a uvědomili si a zažili ten úžasný pocit, že jste něco ve svém životě přeci jen změnili.

Přeji vám pevné zdraví a krásný život.